Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Poniedziałek, 17 czerwca 2024
Imieniny: Albert, Laura, Adolf
słonecznie
26°C

Wnioski na nowy okres zasiłkowy 2023/2024 – świadczenia rodzinne / fundusz alimentacyjny

Ocena 0/5

Szanowni Państwo,

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nurze rozpoczął przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz dodatków do zasiłku rodzinnego na nowy okres zasiłkowy 2023/2024, trwający od 1 listopada 2023 r. do 31 października 2024 r. oraz wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy 2023/2024, trwający od 1 października 2023 r. do 30 września 2024 r.

1.    Świadczenia rodzinne (zasiłek rodzinny, specjalny zasiłek opiekuńczy) 

- terminy składania wniosków
• od 01.08.2023 r. można składać wnioski w formie papierowej o świadczenia rodzinne na nowy okres zasiłkowy 2023/2024, który rozpocznie się 01.11.2023 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nurze  ul. Drohiczyńska 2 pok. nr. 4.; 

• wnioski w formie elektronicznej można składać od 01.07.2023 r. za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia;

• 30.11.2023r. to data, kiedy należy najpóźniej złożyć wniosek, aby nie stracić ciągłości w wypłacie świadczeń.

- kryterium dochodowe 
•  674,00 zł; 

• 764,00 zł w przypadku, gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne;

•  w przypadku, gdy dochód rodziny przekracza kryterium zastosowanie ma mechanizm złotówka za złotówkę.

2.    Fundusz alimentacyjny

- terminy składania wniosków
•  od 01.08.2023 r. można składać wnioski w formie papierowej na nowy okres zasiłkowy 2023/2024, który rozpocznie się 01.10.2023 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nurze  ul. Drohiczyńska 2 pok. nr. 4.;

•  wnioski w formie elektronicznej można składać od 01.07.2023 r. za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego Emp@tia;

•  31.10.2023r. to data, kiedy należy najpóźniej złożyć wniosek, aby nie stracić świadczeń za październik.

Nowa wysokość kryterium dochodowego dla świadczeń z funduszu alimentacyjnego przyznawanych na okres 2023/2024 wynosi 1 209 zł.

Przykładowe wzory wniosków oraz załączników do wniosku są dostępne na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej https://www.gov.pl/web/rodzina/wiadczenia-rodzinne 

Więcej informacji na temat wymaganych dokumentów można uzyskać pod nr telefonu: Świadczenia Rodzinne i Fundusz Alimentacyjny (86) 277 41 18.

Ważne! Do świadczeń rodzinnych i świadczeń z funduszu alimentacyjnego będą brane pod uwagę dochody z 2022 roku. W celu przyspieszenia rozpatrzenia wniosków należy mieć ze sobą dokumenty pełnoletnich członków rodziny potwierdzające sytuację dochodową od 2022 roku: wszystkie PIT-y od pracodawców, z których rozliczaliście się Państwo w Urzędzie Skarbowym za 2022 rok, świadectwa pracy otrzymane w 2022 lub 2023 roku, umowy zlecenia za 2022 i 2023 rok, umowy o pracę zawarte w 2022 i 2023 roku. W przypadku podjęcia zatrudnienia od 2022 roku zaświadczenie o dochodzie z miesiąca następującego po miesiącu, w którym dochód uzyskano.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.