Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej
Niedziela, 19 maja 2024
Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
pochmurno
10°C

Wakacyjna Akcja Caritas - Poligon Zdrowia 2023

Ocena 0/5

Zapraszamy Państwa do udziału w Wakacyjnej Akcji Caritas 2023! - POLIGON ZDROWIA!

Wypoczynek z Caritas Diecezji Łomżyńskiej to gwarancja wielu niezapomnianych przygód dla dzieci i doświadczenie dla kadry! Na czas wspólnej zabawy, wyłączamy telefony komórkowe. Używamy ich wyłącznie w wyznaczonym czasie!

Poligon Zdrowia to autorski program jaki powstał na ten sezon wakacyjny. Program jest propozycją kreatywnych pomysłów spędzania wolnego czasu, kompozycją istotnych elementów profilaktyki uzależnień wg zaleceń specjalistów i praktyków w dziedzinie pracy z młodzieżą. Podczas poligonu będziemy kształtować sprawność i zdrowie! Poszczególne atrakcje i aktywności dostosowane będą do grupy uczestników wypoczynku (biorąc pod uwagę emocjonalny, intelektualny i fizyczny rozwój uczestników), gdzie każdy wybierze coś dla siebie. Chcąc rozwijać zainteresowania wszystkich uczestników wypoczynku, stworzyliśmy przewodnie filary programu: Idę odważnym oficerskim krokiem – profilaktyka uzależnień; Marsz Chorążego – rozwijanie umiejętności sportowych, artystycznych, muzycznych, kulinarnych (posiłki polowe); Od szeregowego po generała– rozwijanie umiejętności: dobosz, sanitariusz, piechur- nadawanie stopni wojskowych za zdobyte umiejętności historyczne; Festiwal piosenki żołnierskiej – rozwijanie umiejętności muzycznych.

Uczestnicy wypoczynku mają szansę poznać nowych ludzi z różnorodnych środowisk i nawiązać z nimi długotrwałe relacje. Wiele dzieci, które wybrało wypoczynek z nami, znalazło wspaniałych przyjaciół. Ponadto młodzież uczy się samodzielności, odpowiedzialności i zarządzania finansami. Szczególną uwagę zwracamy na kreatywność oraz gry zespołowe, które pokazują, jak ważna jest współpraca. Zabawą, która cieszy się ogromną popularnością (i wyróżnia nas na tle innych organizatorów kolonii) jest gra terenowa „50”, którą rozgrywamy na każdym turnusie. Hitem programu na pewno będą, także posiłki polowe np. Grochówka w "manerce".

Odpoczynek, który oferujemy, jest przeznaczony dla osób w wieku od 9 do 16 lat ( w przypadku rodzeństwa mogą jechać młodsze dzieci, w rekrutacji do każdego uczestnika podchodzimy indywidualnie!). Wykwalifikowana kadra wspiera rozwój interpersonalny i poszczególne umiejętności dzieci i młodzieży.

Miejsce wypoczynku: Ośrodek „CARITAS BLIŹNIM” – PTAKI, 18-414 Nowogród (więcej informacji o ośrodku na stronie internetowej http://www.lomza.caritas.pl ).

Realizacja wypoczynku obejmuje:

1. Autorski program wychowawczy z elementami profilaktyki uzależnień, program zdobywania i rozwijania talentów;

2. Zakwaterowanie i wyżywienie. Zakwaterowanie – domki letniskowe po remoncie z pełnymi węzłami sanitarnymi, smaczne domowe i pełnowartościowe wyżywienie (4 posiłki), świetlica, stołówka, kompleks sportowo – rekreacyjny, basen odkryty, kajaki, boiska, place zabaw. Ośrodek wypoczynkowy spełnia wymagania w zakresie bezpiecznego wypoczynku dzieci i młodzieży.

3. Opiekę pedagogiczną, duszpasterską, opiekę medyczną oraz ratowniczą;

4. Ubezpieczenie NNW;

5. Wycieczkę autokarowa: (GIERŁOŻ - Wilczy Szaniec, Św. Lipka, TYKOCIN: kino, zwiedzanie miasta);

6. Kino plenerowe, kuchnia polowa, grill;

7. Wycieczki piesze: Nowogród – piknik pod wiatą, Morgowniki – leśne ścieżki edukacyjne;

8. Dowóz dzieci  do/z miejsca wypoczynku we własnym zakresie;

9. Warsztaty zostaną zorganizowane przy uwzględnieniu określonych ograniczeń sanitarnych, zostaną zachowane procedury (wg GIS, MZ i MEN), zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 21.01.1997r (Dz. U. Nr 12, poz. 67, z późn. zm.) , zostaną zgłoszone do Kuratorium Oświaty w Białymstoku.

Terminy turnusów: 

25.06-03.07 - 9 dni, 04.07-12.07 - 9 dni, 13.07-21.07 - 9 dni, 22.07-30.07 - 9 dni

31.07-08.08 - 9 dni, 09.08-17.08 - 9 dni, 18.08-26.08 - 9 dni

Dokumenty do pobrania poniżej.

Pliki do pobrania:

Karta zgłoszenia+informacje
Format: pdf, 2.93 MB
plakat
Format: png, 2.81 MB
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.